Detaylar

Kategori Nida
Yayıncı Nida Yayıncılık
Liste Fiyatı 6.48
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786059102339
Yayın Tarihi 0000-00-00
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Örtünme Bilinci
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 65
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 105 X 160

Örtünme Bilinci

Bu kitapta kızlarımıza tesettür eğitimi konusunda babanın sorumluluğunu, annenin şefkatini, kardeşin rolünü anlatıyoruz. Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ?Hepiniz sorumlusunuz; hepiniz mesuliyetinizden sorumlu olacaksınız. Erkek, ailesinden sorumludur. Ailenin mesuliyeti ona aittir. Kadın, kocasının evinden sorumludur. Bu evin mesuliyeti kadına aittir.
?Kimin iki kızı olurda onlara iyi davranırsa cennete girer. ?Benden sonra erkeklere karşı kadınlardan daha büyük bir imtihan bırakmadım. İsrail oğullarının ilk imtihanları kadınlardan oldu.
İslam, nesebi korumak ve temiz bir nesil için tüm Müslümanlara rahmet olarak tesettürü farz kılmıştır ve onun için şartlar koymuştur. Ancak zamanımızın örtülü kızlarının birçoğunda bu şartları göremiyoruz. Kadınlar arasında açıklığın ve dar giyinmenin gün geçtikçe arttığına şahit oluyoruz.
Müslümanlar arasında iffetin ve faziletin yayılmasını arzuladığımız için bu kitabı, kızlarımızın tesettür eğitimine yardımcı olması ve toplumun Allah'ın şeriatına uygun bir şekilde davranmasına vesile olması için takdim ediyoruz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Abdulhalık Hasan Eş-Şerif

Etiketler

Çok Satanlar

Satış

% 40
indirim
3.89
Liste Fiyatı : 6.48
Kazancınız : 2.59
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %40 indirim