Yazar : Adnan Demircan
Yayıncı : Nida Yayıncılık
Kategori : Tarih
Fiyat: 37.80 TL   Liste Fiyatı : 75.60 TL
Ürün Satışta. % 50 İndirim
Adet
Barkod-ISBN : 9786059102315
Yayın Tarihi : 2015-05-01
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Kürtler (2 CİLT); (Tarih, Toplum, Din)
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 1016
Kapak : Karton
Kağıt : 3.Hamur
Boyut : 160 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Farklı ülkelerden 37 akademisyenin Prof. Dr. Adnan Demircan'ın editörlüğünde, olabildiğince objektif bir yaklaşımla ele aldığı ?Kürtler: Tarih, Toplum, Din' adlı çalışmanın bu sahada önemli bir boşluğu dolduracağına ve bir sonraki çalışmalar için ufuk açıcı ve yönlendirici olacağına inanıyoruz.
Bu çalışmanın 1. cildinde Kürt tarihi geniş ve doyurucu bir şekilde işlenmektedir. 2. ciltte ise toplum başlığı altında Kürtlerde aşiretten toprak ağalığına; hukuk anlayışından kan davasına; kadının konumundan dini hayata; dengbêjlik geleneğinden medreseye ve daha nice konular işlenmektedir. Din başlığı altında ise Kürtlerde İslam öncesi inançlar, Kürtlerin İslâm'a girişi, Kürtlerde Ehl-i Sünnet anlayışının gelişim süreci, Şiîlik ve Kürtler, Yezidilik, Kürtler ve Alevîlik, Kürtlerde tasavvuf ve daha nice konular işlenmektedir.
Hiçbir beşeri ürünün kusursuz olmayacağı inancı ile bu çalışmayı siz değerli okuyucuya sunarken, Allah'tan başarı diliyor ve yapıcı eleştirilerin esirgenmemesini bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları