Detaylar

Kategori Yusuf el-Karadavi Kitaplığı
Yayıncı Nida Yayıncılık
Liste Fiyatı 20.52
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786054605149
Yayın Tarihi 0000-00-00
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı İhtilaf ve Tefrikalar Karşısında İslami Tavır
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 232
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

İhtilaf ve Tefrikalar Karşısında İslami Tavır

İslâmın zaferi için farklı gruplara ayrılmamızda bir beis yoktur. Zira, bu gruplar çeşitlilik ve renkliliktir; ancak bu gruplar zıtlaşma ve çatışma oluşturmamalıdır. Bu gruplar ve çoğalmalar, toplum arasında koordinasyon ve yardımlaşmayla birlikte bütünleşmeyi sağlamalıdırlar. Böylece bazı gruplar bazılarını tamamlayıp desteklerler ve bir binanın tuğlaları gibi dayanışma içerisinde olurlar.

Müslümanların sorunu, besmeleyi namazda sesli veya gizli okuyan veya okumayanlar, ellerini göbeğe bağlayan ya da bağlamayanlar, rükûdan sonra ellerini göğüslerine kadar kaldıran ya da kaldırmayanlarla değildir. Müslümanların asıl problemi alnı secdeye değmeyen, rükûa varmayan, camiye gitmeyen insanlarladır.

Bugünkü devasa sorunlarımız, akidenin zayıflığı, şeriatın saf dışı bırakılmak istenmesi, namazın terk edilmesi ve ahlâkî çöküntü, zekâtın engellenmesi, şehvete tâbi olunması, rüşvet ve fuhşun yayılması, kötü yönetimler, farzların terk edilip haramların işlenmesi ve Müslümanlara düşmanlık gösteren kişilerle dost olunmasıdır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Yusuf El-Karadavi
Çevirmen   : Ersan Urcan

Satış

% 40
indirim
12.31
Liste Fiyatı : 20.52
Kazancınız : 8.21
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %40 indirim